Ankara 11/22 °C
İstanbul 16/20 °C
İzmir 17/25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KPSS Uzaktan Eğitim
Uzaktan Eğitim Sistemimiz çalışmalarına başladı.
19 Eylül 2012 Çarşamba 17:10

Uzaktan Eğitim Sistemimiz hizmete girmiştir....

 

SİSTEMİ İNCELEMEK İÇİN TIKLA

 

Sistem Nasıl Çalışıyor?

 

Damga KPSS sistemi içerisinde yer alan yaklaşık 55.000 soruluk arşivde, her sorunun bir kayıt bilgisi yer almaktadır.

Her soru için,


DERS:
         KONU
                 ALT KONU
         ZORLUK DERECESİ
         ÖNEM DERECESİ

Şeklinde tanımlanmış, çok yönlü bir yapı bulunmaktadır. Bu sayede aday bir soruya cevap verdiği zaman, sistem adayın ders – konu – alt konu şeklinde bilgi düzeyini kayıt altına almakta, ayrıca konunun zorluk ve önem derecesini gözeterek bir skor belirlemektedir. Bu sayede, aday sistem içerisinde çeşitli sorular çözdükçe, başarılı – eksik ve hatalı olduğu yönleri tam olarak görebilmektedir.

Sistem, adaydan çok yönlü bilgi toplamaktadır: 

Adaylar sistem içerisinde turnuvalar, bilgi yarışmaları, canlı soru çözümleri vb. uygulamalarla sorulara cevap verdikçe, sistem adayı daha iyi tanımakta ve her ay sonunda adayın durumuyla ilgili ayrıntılı bilgilendirme yapmaktadır.

Ayrıca, Türkiye"de bir ilk olarak ACİL UYARI SİSTEMİ sayesinde, aday bir konuyla ilgili arka arkaya 3 yanlış yaparsa cep telefonuna hemen bilgilendirme yapılmakta ve adaya bu konu özellikle duyurulmaktadır. Bu sayede adayın, ay sonunu beklemeden bu soruna bir çözüm araması sağlanmaktadır. 

 Canlı Konu Anlatımı
Birçoğumuz KPSS sürecinde dershane olanağından faydalanamıyoruz. Bu olanaktan faydalansak bile, çoğunlukla aynı dersi birkaç kez dinlemek, aldığımız eğitimin güvenirliğinden emin olmak istiyoruz. İşte bu noktada canlı dersler tam da sizin için…

Birçoğu Yediiklim Yayınları"nın yayın editörlerinden oluşan kadro, canlı derslerde sizinle birlikte olacak. Geleceğinizi belirleyecek olan bu sınavda, aldığınız bilginin doğruluğundan emin olacaksınız. Üstelik, sistem içerisinde, öğretim görevlileri dersi anlatırken tamamı ÖSYM standartlarında çeşitli sorular da yöneltecek, sizler de bilgisayarınız üzerinden bu soruları cevaplandırabileceksiniz.

DAMGA KPSS sistemi, dünyada bir ilk olarak uyguladığı sistem ile verecek olduğunuz tüm cevapları kütüğünüzde saklayacak, aylık kullanıcı raporları, öğrenci gelişim dosyası ve acil uyarı sistemi içerisinde, sizlerin KPSS"ye ilişkin başarı düzeyinizin ve eksiklerinizin yorumlanabilmesi için kullanılacaktır.

Her bir canlı ders 40 dakika sürecek, Genel Yetenek – Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri alanlarında yer alan her derse ait canlı ders hizmeti sunulacaktır.

 

Canlı Soru Çözümü

KPSS hazırlık sürecindeki adaylarla yaptığımız görüşme ve uygulanan anketlerin sonucu, en büyük problemin “soru çözümü” üzerinde yoğunlaştığını gösterdi.

Birçok aday,

- Piyasada kaliteli sorular yok.

- Verdiğim cevaptan eminim ama cevap anahtarı farklı bir şey söylüyor.

- Çözümlü soru bankası aldım ama çözümler yeterli değil

gibi sorunlarından bahsetti.

KPSS canlı soru çözümü, tüm bu sorunlarınıza son vermek için geliştirildi.

Canlı soru çözümü saatlerinde, tamamı ÖSYM standartlarında hazırlanmış ve sadece bu hizmet kapsamında yayınlanacak çok özel sorularla karşılaşacaksınız.


Video Dersler

Genel Kültür – Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri alanında, tüm derslerden çok özel video dersler karşınızda. Derslerin birçoğu, Yediiklim Yayınları"nın editör kadrosu tarafından oluşturulmuştur.

Bilgisayar sistemine yüklenmiş akıllı tahta uygulaması ile hem eğitimciyi görecek hem de akıllı tahta uygulaması üzerinden eğitimcinin konu anlatımını, püf noktaları dinleyebileceksiniz. Üstelik, edindiğiniz bilginin doğruluğundan emin olarak…

Video derslerin tamamı, soru çözümleriyle zenginleştirilmiş, nokta atışı konularla kısa zamanda çok fazla yol almanızı sağlayacak şekilde düzelenmiştir.

 

Canlı Turnuva

KPSS"de Türkiye"de bir ilk…

Aynı anda sisteme dahil olacak 30.000 aday arasında yarışma şansı elde edin.

Tamamı ÖSYM standartlarında, KPSS için hazırlanmış çok özel soruları çözme şansını yakalayın.

Her hafta Cumartesi ve Pazar geceleri düzenlenecek canlı turnuvalarda heyecan dorukta olacak…

Her turnuvada 30 – 40 arasında soru yöneltilecek ve sistem içerisinde verdiğiniz tüm cevaplar DERS – KONU – ALT KONU şeklinde kayıt altına alarak kütüğünüze işlenecektir.

Her turnuvanın sonunda katılımcılar

- Doğru – yanlış sayılarını

- Geneldeki – ildeki – kurumlarındaki ve hatta branşlarındaki derecelerini görebilecektir

 

Bilgi Yarışmaları

Bilgi yarışmaları, tamamı ÖSYM standartlarında, iki yıldan beri titizlikle hazırladığımız ve çeşitli üniversitelerde görev yapan öğretim görevlisi – üyesi eğitimcilerden derlediğimiz yaklaşık 55.000 sorunun, sizlerle paylaşılacağı bir platformdur.

Bilgi yarışmalarına istediğiniz zaman girebilecek, bir yandan yeni sorularla karşılaşıp bilginizi pekiştirecek, bir yandan da puan toplayacaksınız. Her ayın birincisini sürpriz ödüller bekliyor…


Rehberlik

Gerek sınava hazırlık sürecinde, gerekse sonrasında kafanızı karıştıran o kadar çok soru var ki…

Üstelik, adayların yaşadıkları en önemli sorunlardan biri de bu sorularına gerçekçi – doyurucu cevaplar alamamaları. Neredeyse her kafadan ayrı bir ses çıkıyor…

Nasıl – hangi konulara çalışmalıyım? Kaygımı nasıl yenebilirim? Sınavdan daha fazla puan almak için yapmam gerekenler neler? Kaç net yaparsam kaç puan alabilirim? Aldığım bu puanla atanabilir miyim?

Bunlar, en temel sorular. Sistemde yer alan Rehberlik Birimi sayesinde, tüm bu soruların cevabını alabileceksiniz. Hatta uzmanlarımıza soru gönderebilecek ve cevap alabileceksiniz.

Süreç boyunca aklınıza takılan hiçbir şey kalmayacak…

 

 

 

YORUMLAR
güzelll
fatih köse
Galiba olması gerekende tam buydu ve gene yediiklim farkı ile karşımızda. Umarım dersanedeki başarılı kadro kadar bu sistemde başarılı olur... Deneyip görme dilekleri ile tüm yarışmacılara başarılar;-)
28 Kasım 2014 Cuma 22:40
FOTO GALERİ
DÜNDEN KALANLAR
DOLAR
2,6475
EURO
2,8815
ALTIN
101,137
IMKB
80.549
Gazete Başlıkları